Go to Top
  • Sepetinizde ürün yok!

Etiket Fiyatları

Tüketim maddelerinin üzerinde bulunan etiketler, genel amaç olarak ürün hakkında bilgi içermektedir, ancak bazı durumlarda yalnızca çizgilerden ve rakamlardan oluşarak hiçbir bilgi imkânı vermemektedirler. Bunun nedeni bilgi akışının sistem aracılığıyla kayıtlarda tutulmasından kaynaklanır.

Günümüzde etiketler iki farklı türde hizmet vermektedir. Buna karşın çeşit olarak kullanım alanları ve tüketim maddelerinin ömürlerine göre sayıca daha fazladır. İki tür olan etiketlerden ilki baskılı etiket olup, baskılı etiket yalnızca sisteme işlenmesi nedeniyle kullanım kolaylığı sunmaktadır. Baskısız etiket kullanımı ise kendi tasarımlarınızı gerçekleştirme olanağı sunmaktadır. Baskısız etiket kullanımı için barkod yazıcı ve barkod okuyucu araçlarını ihtiyaç duyulmaktadır.

Etiket çeşitleri ise ürünün raf ve stant ömrünün uzunluğu kısalığına göre tercih edilip kullanılmalıdır. Raf ömrü kısa olan bir tüketim aracı için uzun ömürlü bir etiket kullanımı yanlış bir seçim olabilmektedir. Aynı seçimi raf ömrü kısa olan bir tüketim aracı için de raf ömrü uzun olan bir etiket için düşünülebilir.

Günümüz şartlarında etiket fiyatları ekonomik bir seyir izlemekte, maliyeti yüksek olan bir uygulama olmamaktadır.

, , , ,